PRAHA - APARTMÁNY NA KRÁTKODOBÝ PRONÁJEM

28. pluku

28. pluku

28. pluku

Malá Folimanka

28. pluku

Velká Folimanka

28. pluku

Slovinská 1

28. pluku

Slovinská 2

Vítáme Vás na stránkách sonAPrague.cz. Specializujeme se na krátkodobé pronájmy apartmánů. Snažíme se v našich apartmánech vytvořit domácí prostředí pro naše zákazníky. Jejich spokojenost je pro nás na prvním místě. Nabízíme krátkodobé ubytování počínaje od jednoho dne do 1 měsíc a více. Specializujeme se na klienty:

- turisty cestující ve skupinách, nebo individuálně, kteří chtějí zůstat několik dní v Praze a využívat výhod apartmánu
- obchodníky, kterým chybí v holelech pocit soukromí a nezávislosti
- rodiny s dětmi,kterým ubytování v apartmánech přináší domácí prostředí a ekonomické výhody v porovnání s hotelem.

Ve skratce o Praze.

Praha je hlavní a současně největší město České republiky a 15. největší město Evropské unie. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem, ale jako samostatný kraj není jeho součástí. Je sídlem velké části státních institucí a množství dalších organizací a firem. Sídlí zde prezident republiky, parlament, vláda, ústřední státní orgány a jeden ze dvou vrchních soudů. Mimoto je Praha sídlem řady dalších úřadů, jak ústředních, tak i územních samosprávných celků; sídlí zde též ústředí většiny politických stran, hnutí a iniciativ a centrály téměř všech církví, náboženských a dalších sdružení s celorepublikovou působností registrovaných v ČR.

Do dnešní podoby se Praha vyvíjela jedenáct století. Coby historická metropole Čech byla v minulosti sídelním městem českých knížat a králů, římsko-německých císařů a hlavním městem Československa. V současnosti se rozkládá na území 496 čtverečních kilometrů a má skoro 1,3 milionu obyvatel, v pražské metropolitní oblasti o rozloze 4 983 km² žijí 2 miliony obyvatel.

Zároveň je Praha také vysoce ekonomicky vyspělým a bohatým regionem s výjimečně vysokou životní úrovní, přičemž tímto vyniká nejen nad české, ale i nad evropské standardy. Podle statistik Eurostatu je devátým nejbohatším regionem v Evropě. HDP na obyvatele v Praze dosahuje 171 % průměru celé Evropské unie (HDP na obyvatele ČR dosahuje pouze 80 %). V Praze sídlí celkem 12 univerzit (vysokých škol univerzitního typu).

Praha je všeobecně považována za jedno z nejkrásnějších měst v Evropě. Historické centrum města s jedinečným panoramatem Pražského hradu, největšího hradního komplexu na světě, je památkovou rezervací UNESCO. Právě historické jádro města a mnohé památky přilákají ročně miliony turistů ze zemí celého světa. V roce 2012 navštívilo Prahu 6 547 700 turistů, je to tedy páté nejnavštěvovanější město Evropy, po Londýně, Paříži, Istanbulu a Římu.

Zdroj: Wikipedie

Muzea

České muzeum hudby (hudební nástroje)
Letecké muzeum Kbely
Muchovo muzeum
Muzeum Antonína Dvořáka
Muzeum Bedřicha Smetany
Muzeum hlavního města Prahy
Museum Kampa (moderní a současné umění)
Muzeum městské hromadné dopravy v Praze
Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur
Národní galerie v Praze
Národní muzeum (historie, přírodní vědy, numismatika)
Národní technické muzeum v Praze
Národní zemědělské muzeum
Památník národního písemnictví
Pedagogické muzeum Jana Amose Komenského v Praze
Poštovní muzeum Praha
Uměleckoprůmyslové museum v Praze
Židovské muzeum v Praze
facebook_page_plugin